top of page
Search

Inflace? Nepropadejte panice

Toho bychom se asi měli držet v této době nejvíc. Hospodářství se pohybuje v cyklech, inflace roste a klesá. Teď se říká, že máme největší inflaci za posledních 10, 20, x let. To ale znamená, že už tu větší inflace byla a také jsme ji přežili. Často se teď skloňuje termín stagflace (kombinace stagnace a inflace). Řešení zvedáním úrokových sazeb má ale svoje hranice a od určité míry více škodí, než pomáhá a pokud se přežene, může natolik zdražit investice pro firmy a s tím spojenou inovaci, že nás samo o sobě uvrhne do recese.

Pokud máte rozumně nastavené portfolio, většinou přímo s takovými událostmi jako je válka a inflace počítá. Nemusíte zběsile vše dávat na poslední chvíli do nemovitostí nebo se snažit nakoupit poslední cihličku zlata. Lidé musí stále jíst, nakupovat léky, bavit se, pracovat. A pokud se někde omezí spotřeba, jinde se může ukázat příležitost.

Rostoucí ceny bydlení stále nacházejí své kupce, ty se brzy promítnou do rostoucích cen nájmů, sklady jsou stále nedostatkovým zbožím a se snahou o energetickou nezávislost nepředpokládám v brzké době nějaké omezení ani v podpoře obnovitelných zdrojů. Spíše naopak! Voda, vítr, slunce!


Určitá korekce portfolia je vždy vhodná, ale hlavně z těch zpráv NEPROPADEJME PANICE.
20 views0 comments

Comments


bottom of page